7. kapitola - Pamatuješ si ten křik, ne?

27. prosince 2007 v 22:23 | by Anduel |  **Proč zrovna já?**
Že by se mi to konečně po milionech pokusů podařilo vložit? Že by? No, já jsem se taky činila, takže tu máte hned další! moooc prosím o komentáře!
Anduel
.

7. Pamatuješ si ten křik, ne?
Nemohla jsem dopis od neznámého dostat z hlavy. Snad poprvé od mého příjezdu jsem nemyslela jen na sebevraždu. Ale trápila jsem se pořád. Už je to moje přirozenost. Je to můj osud. Ale ten neznámý...ten dopis...nevěděla jsem, co si o tom myslet.
On mě...miluje? A já ani nevím, kdo to je. Nic v mém životě asi nemůže být jednoduché. Ale pokaždé, když jsem si vzpomněla na ty slova...hřálo mě to u srdce. Po neskutečně dlouhé době jsem se necítila už jako kostka ledu. Bez citů, pocitů a emocí. Ale jako živá bytost. Ten neznámý zvládl něco, co se někomu nepodařilo už hodně dlouho. Ale pořád mi vrtalo hlavou...jak...jak mohl vědět, že jsem chtěla skočit. Skoncovat se vším. A to písmo...jak to, že ho neznám? Musela jsem tomu přijít na kloub. Jednou provždy...
Ale jak? V tom byl ten největší háček...jak.
"Ann..." drkla do mě Lily. Měli jsme hodinu lektvarů. Ale já nic nevnímala. Pořád jsem nad tím vším musela přemýšlet...a pak mě něco napadlo.
"Lily?" začala jsem potichu, protože první lavice není nejvhodnější na rozhovory.
"Ano?"
"Ty víš, kdo mě donesl, že ano? Ale nemůžeš mi to říct?" ptala jsem se v klidu.
"Ne a už jsem ti to říkala!"
"Ale mohla by si mu předat dopis?" zeptala jsem se co nejtišeji. Lily se na mě zkoumavě podívala.
"No, jo to asi jo...ale proč zrovna dopis?" ptala se zmateně. Zrudla jsem.
"On mi...no on mi jeden napsal." Lily se tajemně usmála. Ona ho zná. Musí být z Nebelvíru.
"Jo, jasně. Předám mu ho. Máš moje slovo."
"Děkuju." Hodina už končila, a tak jsem jí mávla na pozdrav a odběhla jsem. Potřebovala jsem najít nějaké klidné místo. Kde by mě nikdo nevyrušil. Tak jsem zalezla do svého pokoje. Max mě samou radostí celou oblízal. Aspoň někdo je rád, že mě vidí. Skočila jsem na postel, našla pergamen a začala přemýšlet.
Ani nevím, jak Tě oslovit. Ty si na rozdíl ode mě znal celé mé jméno. Tíží mě několik otázek, na které bych ráda znala odpověď. Budeš mě mít za bláhovou, ale doufám, že je zodpovíš. Jak víš...jak víš o tom oknu a o tom, že...že jsem chtěla skočit? Já...no nerozumím tomu. Ty ani nevíš, co se mi stalo! Já, jen jsem ti chtěla poděkovat, že si mě odnesl na tu ošetřovnu. A za to...za to, že si mě donutil žít. Aspoň v tomhle okamžiku, protože Ti nic nemůžu slíbit...jsou okamžiky, kdy všechny nenávidím, ale taky...ne, pořád. Prostě děkuju
Ann
Tak to bylo snad to nejhorší, co jsem kdy zplodila. Ale účelu by to mělo posloužit. Chtěla jsem ten dopis Lily předat a sledovat, komu ho předává. Bylo to podlé a já na sebe nebyla pyšná. Ale potřebovala jsem to vědět. Rychle jsem se vydala Lily hledat.Našla jsem jí ve Velké síni. Jen jsem na ní kývla a rychle přiběhla.
"Tady to je a moc děkuju." Jen se na mě usmála a zase odběhla. Zalezla jsem za roh. Možná se mi to jen zdálo, ale měla jsem pocit, že se otočila směrem k...to nebylo možné. Řekla jsem si, že se mi to musí zdát. Byla to věčnost než se Lily zvedla a vydala se pryč. Šla jsem za ní. Bohužel někdo sledoval i mě.
"Co tu tak slídíš?" zeptal se mě Malfoy ledově.
"Do toho ti nic není. A Malfoyi, teď opravdu nemám čas. Musím už jít," řekla jsem naléhavě a hledala jsme pohledem Lily. Někdo za ní šel. Je to možné?
"Ty si čas uděláš," řekla klidně a mrazivě Malfoy. Něco mě donutilo se mu kouknout do očí. Vnitřní pocit. Koukala jsem do očí. Byly tak studené. Zavrtěla jsem hlavou a snažila se přes něj projít dál. Nepustil mě. Dostala jsem strach a vtek.
"Pusť mě, ty zrůdo!" jen mě pevně chytil za ruku, až jsem jí po chvíli ani necítila. Táhnul mě pryč. Do sklepení. Do temnoty.
"Vřískej, jen vřískej jako tvoje matka! Pamatuješ si ten křik ne?" řekl krutě. Nebyla jsme schopna pohybu. Všechno se zastavilo.
 


Komentáře

1 Quistynka Quistynka | 27. prosince 2007 v 23:07 | Reagovat

Wow, úžasný!! Skvělá povídka, má úcta!

2 Maysie Maysie | Web | 27. prosince 2007 v 23:48 | Reagovat

Jako..Chudák, rychle další kapču holky.. Jestli sem kdy byla napnutá tak teď dvakrát víc.. Sem asi moc.."romantik" ale moh by jí někdo přijít zachránit... ;)

3 Alix Alix | 28. prosince 2007 v 15:04 | Reagovat

skvělí .... co nejrychlejc prosím další, smutně koukám ....

4 Kaitlin Kaitlin | Web | 28. prosince 2007 v 15:24 | Reagovat

Nádherná kapitolka..ale chudinka Ann..ten malfoy taky musí všechno zkazit. =(

5 Melissa Melissa | Web | 28. prosince 2007 v 16:06 | Reagovat

I přesto, že jsem to už četla, ti musím sklonit poklonu. hej já bych toho malfoye kopla někam kde nedorůstá... pokud si viděla muže v černém hlášku pochopíš pokud ne tak to neřeš:-D hej už se těším na měsíc v úplnku ale to předbíhám co:-D je to perfektní... doufám, že nebudete dlouho napínat a dáte další

6 Stania Stania | Web | 30. prosince 2007 v 10:08 | Reagovat

super...ty jo...je mi té Ann docela líto, doufám, že jí ten parcha...teda ehm..Malfoy :o) nic neudělá...no jdu na další kapitolu...

Pro Mellisu: ...kopla někam kde nedorůstá...skvělá hláška, skvělý film :o)

7 MarryT MarryT | Web | 30. prosince 2007 v 14:20 | Reagovat

Bestie Malfoy!! No co jiného od něj taky čekat. Super kapča jako vždy! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama