2. kapitola - Poberti v Havraspáru

25. prosince 2007 v 21:31 | by Anduel & Lůca |  **Proč zrovna já?**
Tak Lůca si pospíšila, a proto Vám sem dávám další kapču k Proč zrovna já? Další je na mě a hned ji sem vložím...hezký počteníčko a prosím komnetujte!
Anduel

2. Poberti v havraspáru
Došli jsme až do Brumbálovi ředitelny. Chvíli na mě žvatlal ty jeho nesmyslný řečičky, jak ho to mrzí, až jsem se ho zeptala, proč tu vlastně jsem. On se na chvilku zarazil-asi to nečekal-, ale pak řekl:
"Napadlo mě, že by jste asi ocenila, kdyby jste mohla mít svůj pokoj...chápejte přece...aby jste nemusela odpovídat na ty jejich nevhodné dotazy." řekl docela klidným hlasem -já ten jeho kliďák nesnáším- a mrkl na mě.
"Děkuji Vám, pane." řekla jsem až skoro u dveří.
Ve společence se na mě upnuly zraky všech. Aby taky ne, když jsem byla v ředitelně...jen jsem ještě více zkrabatila čelo-pokud to tedy ještě jde- a odešla jsem do SVÉHO pokoje.
Ráno jsem šla na snídani sama...nevadilo mi to...ani jsem to nechtěla...stejně by se jen všichni vyptávali na nějaké nesmyslné dotazy, které mi velice vadí...už jsem byla těsně u Velké síně, když jsem do někoho vrazila.
"Au! Dávej pozor! A hele...kohopak to tu máme?" zeptal se čísi hlas, ale já ho poznala... ten okouzlující hlas, pro který by každá dívka(kromě mě) skočila z okna
"Sorry, Blacku, že sem do tebe vrazila stačí?"
"Ale no tak...to jsi tak milá na každého?" nedal se odbít Black
"Ne...s nikým jsem dneska ještě nemluvila..krom tebe samozřejmě
"Ach tak...a copak ti dneska přelítlo přez nosánek hm?"
"Ty"
"Cože? Tak ty už mi taky neodoláš?"
"A pak kdo tady nemá IQ...tys to nepochopil..přelítls mi přez nosánek a tak jsem do tebe narvala...stačí?"
"No..ehm..."
"Ale, ale...snad tady někdo neztratil řeč?"
"Díky, že si o mě myslíš, že jsem pan nĚkdo"
"NĚkdo, nebo nIkdo?" řekla jsem a odešla na snídani...
Cítila jsem na zádech ale ještě pohledy těch, kteří sledovaly naší hádku...ale mě to bylo jedno...nestarám se o ostatní lidi...oni o mě taky ne...naštěstí...to by to pak dopadlo...ještě hůř, než to je...a to už je co říct...
Zbytek dne proběhl asi v pohodě...teda ne pro mě...pro mě slovo pohoda totiž neexistuje...no..ale hlavní je, že se dal přežít...bohužel...asi skočím z astronomické věže...nebo rači ne...byla by tam asi zima...no..ale po večeři jsem šla do společenky...asi Vám ani nemusím říkat, jak sem byla unavená, že ne? No dobře no..stejně asi už tušíte...usnula sem tam na křesle...stačí? To byl ale pěkně blbej nápad, tam spát... že já husa jsem si nezašla do pokoje...ne..já totiž musim usnout ve společence! No..ale nebylo to tak hrozný...měli měkou pohovku...ale to je vedlejší! Tak jsem tam tak spinkala, na ničím jsem nemusela přemýšlet... byla tam kolem mě taková pěkná tma...asi stejná, jakou nosím uvnítř sebe...takže mi to vlastně vyhovovalo... a probudil mě až nějaký hluk... stejně je to divný...já, taková uzavřená osoba si spím ve společence...no ale teď zpět!
Ojda..já ještě spím? Vypadá to tak...protože kdybych nespala, tak by tady nebyli..asi nevíte kdo co? Dobře tedy, řeknu Vám to..byli tu poberti...divný slovo...kdo ho asi vymyslel? No jasný no...ptáte se správně...co by asi dělali poberti z nebelvru, ve společenský místosti v havraspáru? Ach jo...už sem se asi vážně zbláznila..ne...ale oni tu vážně byli... co tu jako dělají? Tohle není jejich společenská místnost...spletli si dveře? To je kravina...jak by asi přišli na heslo? Aha... už jsem na to přišla... oni tu jsou s nějakým klukem od nás...ach jo...určitě zase kujou ty svý kravinky... to asi zase dostanou nějakej trest...ale co je mi potom? Já se přece o nikoho nestarám!
Rozhodla jsem se vstát a jít do pokoje, ale někdo, spíš něco(třeba jako vůl), mě vyrušil z mého smysluplného rozjímání...:
"A heleme se... už jses probrala Vixenová, z tvého hlubokého spánku?" zeptalo se to něco
Myslíte si, že takhle vlezlej ke každý holce?
"Blacku, nevšímej si mě ano? Já tu vůbec nejsem...jasný?"
"Ne...tebe se totiž v těch modrých vlasech jaksi nedá přehlídnout..."
Ach jo...takhle mě vyprovokovat...no dobře no..chtěl to. Zavřela jsem oči a představovala jsem si tu nejčernější černou, jaká kdy mohla existovat-jestli jste to ještě nepoznali, tak jsem si právě měnila barvu vlasů-. Jen co jsem otevřela oči, spatřila jsem jeho udivený výraz-asi nevěděl, že jsem metamortofág-. Jen jsem se ušklíbla a řekla jsem:
"Stačí? A Blacku? Zavři tu pusu..je ti vidět až do krku." s těmito slovy jsem odešla...
Ještě jsem ale slyšela, jak za mnou ten magor James obdivně pískl a Remus řekl:
"No..ehm..Tichošlápku? Ta ti to nandala co?"
Když tohle řekl, neudržela jsem se a usmála jsem se...tenhle úsměv ale překvapil i mě samotnou...copak jsem si neříkala, že už se nebudu nikdy usmívat? Ne...tohle jsem si opravdu neříkala...ale myslela jsem si to...vždyť proč rozdávat na všechny strany úsměvy, když mi do smání vůbec není? Kdyby byly u mě na skladu ještě nějaké slzy, asi bych se rozbrečela...ale to by k ničemu nevedlo...takže udělám toto: už se nebudu smát a nebudu ani brečet... a ještě jednou mě ten Black nakrkne, tak ho otrávím...jejda...já Vám to neřekla?
Víte...já...jsem...vážně to chcete to vědět?
Dobře...jsem...dědičkou Roveny z havraspáru..a je to venku...ale jestli to někomu řeknete, tak...Vás otrávím! Ale já Vám to ani nemohla říct dřív...dozvěděla jsem se to teprve nedávno...ale to Vás asi nezajímá co? Ani se Vám nedivím mě by to asi taky nezajímalo...
Jen tak mimochodem: už jsem si zjistila dát vlasy zase do původní barvy-modré.
OoOoOoO
Další den jsme měli jako první hodinu lektvary-společně s mrzimorem...teda nevím to jistě, ale každý rok je máme společně s mrzimorem...-Lektvary...asi první věc, na kterou jsem se opravdu těšila...asi už vítě proč co? Jenže...minulej rok jsem seděla s mojí bývalou kámoškou...s kým si sednu tento? No co...uvidíme...třeba budu mít to štěstí a budu sedět sama...
Šla jsem chodbou, směrem do sklepení-sama samozřejmě...-. Přišla jsem před dveře, kde míváme sraz, protože do učebny nesmíme a málem jsem měla infark! Já ale asi fakt už blázním! Máme mít přeci hodinu společně s mrzimorem! A tady stojí...nebelvír! A krucič...už si mě všimla ta rudovlasá holka...a jde směrem ke mně...z toho kouká..co kouká...přímo čučí problém...:
"Ahoj Rebecco! Jak se máš?" asi chce navázat rozhovor...smůla...já jsem totiž uzavřená osoba!
"No ahoj...už bylo líp..."
"Slyšela jsem o tom, jak jsi včera ve společence setřela Blacka! To bylo fakt super. Takhle bych ho asi nesetřela ani já..." zdá se, že chce naavázat rozhovor...každopádně se zdála být skromná.
"Hm..ale ty vaše hádky s Potterem jsou taky dobrý....většinou ho pořádně setřeš..." snažila jsem se být milá, ale asi mi to moc nešlo...
"Díky...ale už je to celkem otravný..." řekla a malinko znejistěla
"Ale prosimtě..." řekla jsem a...usmála jsem se? Já se zase usmála? To není možný..tahle holka se mnou dělá divy...
Ještě chtěla něco namítnout, ale zrovna se otevřely dveře...
Ach jo...sem zvědavá, jestli tam bude nějaká prázdná lavice...chtěla jsem zamířit dozadu, ale Lily mě chytla za ruku:
"Pojď si sednout se mnou..."
"A tobě...by to nevadilo?"
"Vůbec ne...teda jen, jestli by ti nevadilo, že budeš sedět v první lavici..."
"V pohodě...lektvary mi docela jdou, takže mi to neva..."
"Dobře...a teď už pojď, nebo si nás všimne Křiklan.."
Hodina lektvarů dopadla...ani nwm...docela dobře...měla jsem samozřemě nejlepší lektvar...i Lily se divila, protože je měla většinou nejlepší ona. No...říkám většinou, protože mi prozradila, že tak nějak závodila se zmijozelským klukem-Severusem Snapem-. Víte jak to vám? My jsme se totiž..nevim, jestli to tak mohu nazvat...docela skamarádily...ne ale tak docela! Já se totiž s nikým kamarádit nebudu...stejně by mě pak jenom litovala...a o to já nestojím...Tak..a je za mnou další den...byl...nwm jak to popsat...byl zajímavý, možná i docela příjemný...
Možná tento rok nebude až tak špatný...
 


Komentáře

1 Melian Melian | Web | 26. prosince 2007 v 0:41 | Reagovat

dobré- je  potomek havraspáru?:D wau- neříká mi tohle něco (vůbec ne-Jane:D) Jinak- pěkné!

2 Maysie Maysie | Web | 26. prosince 2007 v 19:54 | Reagovat

Pěkný..zajímavý..a zamotaný... *jde číst dál*

3 Stania Stania | Web | 27. prosince 2007 v 13:05 | Reagovat

Téda já chci taky měnit barvu vlasů...tolik ušetřených peněz :oD No nic...ehm, kde jsme to byli? :o) No takže kapča super, příběh super, vy jste super :oD To je asi vše (dneska mám nějaké krátké komenty) jdu na další kapču...

4 MarryT MarryT | Web | 30. prosince 2007 v 13:43 | Reagovat

docela se to zamotává ;-)

5 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 9. ledna 2008 v 22:12 | Reagovat

juuuujky.. ale bylo by gto lepší, kdyby nebyo černý písmo. :-d.. ale moc pěkný..:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama