15. kapitola - První sníh

15. prosince 2007 v 15:27 | by Anduel |  **Naděje umírá poslední**
Tak a konečně vkládám další kapitolku...vím, že omluva: měla jsem denně tři písemky...zní strašně tupě, ale je to tak...no to je ale jedno:) potom bych byla ráda, kdybyste mi posoudili na mém společném blogu tu první kapču k Nikdy neříkej nikdy, ať vím, jak na tom jsem... a jestli mám pokračovat.Pak ke této kapče, no myslím si, že se tam nic moc neděje:-) ale to posuďte sami...třeba svými komentáři, za které bych byla moc vděčná! jinak přeji pěkné čtení!!! snad se Vám bude líbit *tajemný úsměv*:-)))
Anduel

15. První sníh
Jess si na nové prostředí zvykala hodně rychle. Bordel byl v našem pokoji větší, než by si kdo dokázal představit. Nejhorší je, že ho zvládla za deset minut svého pobytu. Ano, nečekaně jsme měly s Lily a Sue to štěstí, že se Jess nastěhovala k nám do pokoje. Kam jinam taky, že? A jako největší jobovka…spolu se svou úžasnou sestřičkou s námi bude chodit i do ročníku. Nemohla jsem uvěřit, že jsou to dvojčata.
"No, ty sis asi na rozdíl od ní vzala ty lepší vlastnosti, pokud teda nepočítám ten úžasný smysl pro pořádek," říkala jsem jí zrovna s úsměvem. Vyplázla na mě jen jazyk.
"No, ona Carol je hodně složitá osobnost. Ale nemít jí rád můžeš dost jednoduše," řekla s lehkým úsměvem Jess. Nechápala jsem, jak mohla jedna sestra druhé přebrat kluka. A to jen tak… Pořád jsem z hlavy nemohla dostat ten pohled, který vrhala na Siriuse. Ano, opravdu je jednoduché jí nemít rád. Zase jsem se rozmyslela a Siriusovi nic říkat nebudu. Takovéhle krasotince nemůžu konkurovat, i kdybych chtěla.
"A odkud vlastně jste?" ptala se Jess Lily.
"No, jsme původem z Anglie, přesněji ze severního Walesu, ale několik let jsme bydlely ve Francii, a tak jsme chodily do Krásnohůlek. Můžete si představit, jak ONA tam zapadla a já ne…" řekla smutným hlasem Jess, ale zklamání se snažila rychle zamaskovat.
"No, je ale pravda, že jsem si tam užila dost srandy, protože tam byla spousta "milých" lidí, a proto člověk neměla nouzi o…"
"Terče?" zeptala se usmívající se Lily.
"A ten tvůj kluk…ten chodil kam?" zeptala se opatrně Lily.
"Nikam. Byl to mudla…když jsem Carol před naším domem uviděla, jak mu dělá prohlídku pusy, tak…omlouval se mi, ale já se s ním rozešla. Brečela jsem pak celou noc, ale Carol mi řekla, že to udělala pro mé dobro, že nestál za nic…" říkala tím nejtišším hlasem Jess a snažila se schovat obličej do dlaní. Lily po mně vrhla bezradný pohled. Obě jsme k ní přistoupily a snažily se jí obejmout. Celý večer jsme pak ještě prokecaly. Tak nějak vznikla nová parta na škole…
To bylo někdy uprostřed týdne. V sobotu se mělo jet do Prasinek, aby děti mohly nakupovat dárky, protože se Vánoce blížily závratnou rychlostí. S každým dnem byla větší zima a my jsme už čekaly, kdy začne sněžit. Stále jsem se Siriusovi vyhýbala. Párkrát jsem ho zahlídla s Jamesem a v jejich závěsu tu blonďatou fúrii, asi se je snažila sbalit oba. Ale nepozorovala jsem to jen já. Čím dál tím víc jsem měla pocit, že Lily Jamese po očku sleduje. Snažila se to co nejvíc zamaskovat, ale nějak se jí to nedařilo…
Naštěstí se jí se dnem odjezdu do Prasinek nálada zlepšila, stejně jako mně…
"Jess, jestli z tý koupelny nevylezeš do deseti sekund, tak už z ní radši nevylejzej nikdy, protože tady tě nic moc hezkýho čekat nebude," řekla jsem výhružným hlasem.
"Jen pět minut!" ozvalo se z koupelny.
"To už si říkala před půl hodinou!" vykřikla zase Lily. Ozvalo se rachotění dveří.
"Už jsem," řekla slavnostním hlasem Jess.
"To to trvalo," řekla jsem naoko naštvaně. Ale Jess už mě asi neslyšela, protože vystřelila do společenky rychlostí blesku.
"Tak kde jste?" ozvalo se ze spoda.
"Musíme jí něco udělat, takhle to nejde dál," řekla tajemným hlasem Lily, a pak vyprskla smíchy, když uslyšela dole brumlání, jak jsme pomalé… Koknečně jsme sešly dolů, jak poznamenala Jess…a narazili jsme tam na partu Pobertů. Oba hlavní bossové na nás vrhali nejisté pohledy. Ale s Lily jsme si jich vůbec nevšímaly.
Venku už byla opravdu zima a já byla ráda, že jsem jednou ty máminý nudný rady poslechla a vzala jsem si čepici s šálou, stejně jako Lily. Jen Jess byla na lehko.
Cesta utekla hodně rychle, a tak za veselého smíchu vstoupily do rušného městečka.
"A kam půjdeme?" ptala se Jess.
"Nejdřív asi nakupovat a pak ke Třem košťatům," ptala se Lily mým směrem a já jen přikývla. Prolézaly jsme různé obchody, a pak jsme se rozhodly Jess ukázat Chroptící chýši.
"Chroptící chýši?" ptala se a nakrčovala obočí Jess.
"Jo," řekly jsme s Lily unisono.
"Proč tomu říkají Chroptící chýše?" ptala se zmateně Jess.
"No,…" začala Lily a já jí gestem pobídla, ať to řekne ona.
"Protože asi před necelými sedmi lety se tam začaly ozývat…zvláštní zvuky. Vytí," řekla tajemně.
"Vytí?" byla pořád zmatená.
"Vlkodlaka," upřesnila jsem. A po tváři se mi mihl tajemný úsměv. Ten, který míváte, když víte nějaké tajemství, co ostatní neznají a já jsem opravdu o Removi Lily neřekla, protože by to vůči němu nebylo fér…
"Tady je vlkodlak?" ptala se teď zas zděšeně.
"Nikdo to neví jistě, ale lidé z vesnice ten dům radši oplotili," dokončila vysvětlování Lily. To jsme k ní konečně došly. Tak z dálky chýše vypadala celkem nevinně. Ale postupem času, jak se bude rozpadat, tak už se k ní lidi radši vůbec nepřiblíží. S holkama jsem zadumaně potichu koukala na tu velkou stavbu, když se k nám někdo přidal…
"Tady si sestřičko," řekl někdo přeslazeným hlasem. Všechny jsme se naráz otočily.
"Carol, ty už dávno moje sestra nejsi!"
"Přece by si mě kvůli tomu s tím tvým klukem pořád neobviňovala. Ber to takhle, kdybych to neudělala, tak by sis pořád myslela, že tě miloval," řekla konverzačním tónem.
"Radši odejdi," řekla jsem poměrně v klidu.
"A ty seš jako kdo?" ptala se povýšeným hlasem.
"Ten, kdo ti upraví pěstěnou fasádu, jestli hned nevypadneš." A teď už ve mně všechno vřelo.
"Jen se šetři holčičko, s takovými jako si ty se nezahazuju."
"A já se s takovými jako ty nepářu." A už jsem vytahovala hůlku.
"Vicky, ne," snažila se mě uklidnit Lily.
"Poslechni mudlovskou šmejdu nebo špatně skončíš," řekla s úsměvem.
"Tak to si přehnala, ty huso!" Prala jsem se s Lily, aby mě konečně pustila.
"Caroline, ihned vypadni!" vzchopila se konečně Jess.
"Vždycky se zahazuješ s někým, kdo ti nesahá ani po kolena," řekla ledově.
"Vypadni!" vykřikla znovu Jess.
"Zamysli se nad sebou, tak blbá snad nejseš."
"Expelliarmus!" vykřikla Lily, která mě konečně pustila. Blonďatá husa odlítla o několik metrů dozadu. Z Lily lítaly blesky.
"Co se to tu děje?!" ozvala se někdo zpoza stromů. Všechny včetně nejmenované pipiny jsme se otočily. Nečekaně se objevila celá Pobertovic parta.
"Odveďte si tuhle slepici nebo za sebe neručím," řekla jsem naštvaně. Sirius pomáhal Carol vstát a mě bodlo u srdce.
"Ty…ty…jen počkej!" ukazovala na Lily a vytahovala hůlku. Teď na nás všichni kluci nevěřícně koukali. Přebíhali s pohledy z jedné strany na druhou, jako kdyby koukali na tenisový zápas. Teď jsme totiž všechny stály s vyndanými hůlkami a měřily se pohledy. Bohužel se Carol rozhodla použít horší zbraň než kouzla.
"Vy všechny jste jen chudinky! Nestojíte mně ani nikomu jinému za pohled, i když byste chtěly! Vidím to na vás, jak žárlíte! Že nemáte takovou pozornost jako já! A jak byste mohly, vždyť jste spodina a nic jiného. Mudlovská šmejdka, slepice a namyšlená fúrie..
"Moje drahá sestřičko, ta co to nikdy nikam nedotáhne, tak ti budu už jen říkat."
"A ty…" a ukazovala na Lily.
"Vím, že chceš jeho. Vím, jak ho pozoruješ a žárlíš, ale jemu nestačíš ani za pohled!" a ukázala na Jamese. Z Lily vyprchala bojovnost a ve mně se probudila ještě větší. Viděla jsem, že Lily nemá daleko k zhroucení, protože James byl její slabé místoo. Ten jen vyjeveně koukal a ostatní taky. A Lily odběhla. Carol jen vrhla svůj vítězný pohled. Ale James za ní běžel. Teď vyjeveně koukala zase ona.
"Milá zlatá, sedm let si sem nechodila. James jí nadbíhal a ona ho odmítala. Teď ale budeš muset nadbíhat už jenom ty, protože to co si tady řekla se dozví všichni," řekl s úsměvem Sirius a já se chtě nechtě na něj musela usmát.
"V překladu to znamenalo: vypadni!" řekla jsem s úsměvem. S ledovým úsměvem se otočila ona na mě.
"Já vím, koho chceš a říkám ti…toho nikdy nedostaneš, o to se už postarám," řekla a odešla. Sirius po mně vrhl nesmělý pohled. Ale já s ním nedokázala mluvit.
"Jess, počkej tady. Jdu najít Lily." A vydala jsem se směrem, kudy utekla a nedalo mi moc práce jí najít.
"To, co říkala…je to pravda?" slyšela jsem hlas svého bratránka. Běh jsem zpomalila do kroku. A co nejtišeji jsem se přibližovala k místu, odkud jsem slyšela rámus.
"Já…já vlastně ani nevím," slyšela jsem nervózně odpovídat Lily. Opatrně jsem vykoukla a viděla jsem, že na mýtince stojí kousek od sebe. Viděla jsem, jak se k ní James přibližuje a něžně jí jednou rukou zvedá hlavu, aby se jí mohl kouknout do očí. Hnědé oči se střetly se smaragdovými.
"Já tě miluju," řekl potichu James a já na něj byla pyšná. Tentokrát se nenatahoval už on…Lily si pomalu stoupla na špičky a dala mu malou pusu. No, to si dost fandila, že by to odbyla jen tímhle…
To samé si myslel James a spojil jeich rty v dlouhém polibku. No, řekla jsem si, že Lily dojde už sama a radši jsem se dala na ústup. Jen jsem se s úsměvem ještě ohlédla. Pořád tam stáli v objetí. A najednou jim na hlavy začal dopadat letošní první sníh…
 


Komentáře

1 barbora barbora | 15. prosince 2007 v 15:48 | Reagovat

jej, krasna kapitola:DDD aj ked som dufala, ze sa daju dokopy vicky a sirius:)

2 Stania Stania | Web | 15. prosince 2007 v 16:04 | Reagovat

He! Víš co by mě zajímalo? Co pro tebe znaméná "Něco se děje" :oD  protože u každé kapitoly píšeš: nic moc se tam něděje, ale já myslím, že se tam právě toho hróózně moc děje. Krásné opravdu krásné...alespoň ta blbá Carol k něčemu byla :o) dala ty dva dohromady...už se moooc těším na další...

3 LiZinKa LiZinKa | 15. prosince 2007 v 16:06 | Reagovat

waw.....super kapitola....och a ta krava Carol...bllee....nenavidim take dievcata

4 KiVi KiVi | Web | 15. prosince 2007 v 17:08 | Reagovat

to bylo kráásný! Ta pipka to je sviňe! no jsem zvědavá jestli ho teda ta Carol dostane nebo ne......

5 KiVi KiVi | Web | 15. prosince 2007 v 17:09 | Reagovat

jééé a jasně, že se chci spřátelit! hned si tě du dát na blog! tvojí povídku miluju a naprosto skvěle píšeš:)

6 Polgara Polgara | Web | 15. prosince 2007 v 17:21 | Reagovat

Heh, výborná kapitola a moc se ti povedl ten konec.

7 Ergien Ergien | Web | 15. prosince 2007 v 17:44 | Reagovat

me nezbyva nez souhlasit s předeslejma komentarema :) pises proste skvele ;) Od první kapitolky jsi se vážně zlepšila :) (tim nerikam, ze by byla první kapitolka spatna :D) konec skvělej, takže se budu opakovat, ale opět se moooc těším na další kapitolku ;)

8 Kaitlin Kaitlin | Web | 15. prosince 2007 v 18:18 | Reagovat

teda, tak tahle kapitolka se ti opravdu moc povedla...Ta carol je pěkná kráva, ale pěkně si to podělala, s těma klukama..asi jí ušlo pár "nepodstatných" drobností =D No, te´d by se ještě mohli dát dohromady Viky se Siriusem a pro Jess by se taky někdo našel. =D

9 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 15. prosince 2007 v 19:02 | Reagovat

Ježiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš toe kráááááááááááááááááásně romantickýýýýýýýýýý

10 Melian Melian | Web | 15. prosince 2007 v 20:05 | Reagovat

přesně- romantika především! Ale krása!!!! (teda jaké ale- prostě super) Výborně jsi dala Lily s Jamesem dohromady.. Jess je fakt super, ale vííte co? Mě je trochu líto tý Carol, že je taková kráva.. To já bych jjí dala do latě a pak by s ní byla rozumná řeč.. nj... Já kdybych tam byla...:D

11 Jennys Jennys | Web | 15. prosince 2007 v 23:16 | Reagovat

Ježišmarja to je tak hezky, tyjo uplná nádhera, fakt romantika už se těšim na další pokráčko jak to dopadne ještě s tamtěma dvěma, nikdy si nemužem bejt jisti jestli to dopadne tak, jak to zatim vypada, žeano :D takžeeeee šup šup šup, tohle byla suprová kapča, jednička podtržená pro tebe :o)))

12 Rochelle Rochelle | 16. prosince 2007 v 9:38 | Reagovat

:)Nemám slov....fakt je to úžo...heeej piš co nejrychleji, jinak asi nepřežiju do další kapčy...prostě závislák:D

13 katy.kate katy.kate | Web | 16. prosince 2007 v 12:12 | Reagovat

skvělé!

14 pantherka pantherka | Web | 16. prosince 2007 v 13:32 | Reagovat

pozdrav z Austrálie!!! Nádhera!!! Já sem ztratila řeč :))) Tak ldlouhej komentář jako minule už asi nenapíšu, protože bych se musela pořád opakovat. No nic, koukej přihodit pokračování :)

15 Saskya Saskya | Web | 17. prosince 2007 v 17:27 | Reagovat

krásna kapitola, no aspoň niekto je šťastní :D

16 charmed-resident charmed-resident | Web | 18. prosince 2007 v 17:10 | Reagovat

Ahojjj

Prosím koukni se na můj blog .. nic moc tam ještě nemám :( ale byla bych moooooooccc ráda

předem dík :)

17 Jenny Jenny | Web | 18. prosince 2007 v 19:01 | Reagovat

To...bylo...uuužasný!!!! Ten koneec eee=D A Carol pěkně utřeli=D Super nádhernáá kapitola! Moc se těšim na další

18 pantherka pantherka | Web | 18. prosince 2007 v 21:01 | Reagovat

Taky se vám někdy stává, že byste si chtěli přečíst nějaké nové povídky, objevit autory, u jejichž kapitol byste zapomínali na svět okolo a ponořovali se do řádků příběhu? Jenže nevíte, jak je najít? Jistě, někteří jsou známí, k některým se dostanete přes spřáteláčky spřáteláčků, ale co když se stane, že někde v zastrčeném koutku blogu je někdo kdo píše úplně nádherně a skoro nikdo o něm neví?

Na tuhle myšlenku mě přivedl jak seznámek blogů, jestli znáte a taky Makiino "sčítání lidů" Dostala jsem nápad na stránku (takovej ooooobří rozcestník!!!!!), kde by byl seznam všech blogů s povídkama a každý by si mohl vytvořit takový svůj profil, kam by dal základní informace o svém blogu případně stručné obsahy svých povídek. Takhle byste mohli narazit na nové povídkáře jednodušeji případně si najít povídku, která by vás zajímala nebo se i dozvědět něco nového.

POkud máte chuť se přihlásit, nestojí vás to nic, stačí jen když napíšete do komentářů nebo mail základní informace, já je zveřejním.

Na www.hp-povidkari.blog.cz (to je ten rozcestník :D) toho najdete víc, tak se prosím mrkněte

Pokud vás tahle myšlenka zaujala, prosím pošlete ji dál, úplně všem…doufám, že se dostane co k nejvíce lidem. Já se taky budu snažit, ale nezvládnu oběhnout všechny blogy.

POZOR! Blogy musí obsahovat HP povídky!

POkud se přihlásíte budu jen ráda! Nic vás to nestojí, stačí jen vyplnit svůj profil (ani to nemusíte, pokud chcete, můžete mít jen odkaz) a objeví se odkaz na váš blog…:) Doufám, že společně dokážeme vytvořit blog, který by byl prospěšný všem.

panthy (www.povidky-sro.blog.cz) a

P.s - Makina (www.harryyp.blog.cz) v tom jede se mnou :D

jo a prosím nepleťte si to se sčítáním lidu, tohle je vylepšená myšlenka :)

19 Zdeněk Zdeněk | E-mail | Web | 19. prosince 2007 v 21:00 | Reagovat

Ahoj máš to tady moc krásný! JO CHTĚL BYCH TĚ O NĚCO POPROSIT TAKŽE MI TO PLS SPLŇ JSEM V SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ BLOG HLASUJ PLS NA http://sabbinka13.blog.cz/0712/3-kolo-5-sonb-finale JSEM TAM JAKO ZDeNĚK! Kdyz budeš taky někde chtít hlásnout tak ti rád hlásnu předem díky za vše !!!

20 ginny------ ginny------ | 20. prosince 2007 v 19:19 | Reagovat

ahoj tvoje povídka se mi líbi mohla bys prosím v nejbližší dobe přidat kapitolu prosím budu ti vdecna tak se mej a užij si vanoce

21 ginny------ ginny------ | 20. prosince 2007 v 19:19 | Reagovat

ahoj tvoje povídka se mi líbi mohla bys prosím v nejbližší dobe přidat kapitolu prosím budu ti vdecna tak se mej a užij si vanoce

22 KiVi KiVi | Web | 20. prosince 2007 v 22:02 | Reagovat

Anduel díky za komenty a já mám jednu ohromě originální otázku, až si říkám jak jí někdo mohl vymyslet...kdy bude další?

23 Zotara Zotara | Web | 21. prosince 2007 v 13:25 | Reagovat

Wowhoooooooooooooo! To bylo něco! Moc se těším na další ani nevíš jak! Doufám že bude brzo!!!

24 Ergien Ergien | Web | 21. prosince 2007 v 16:13 | Reagovat

uaaaa, stále kontroluju tvuj blog a cekam na dalsi kapitolku :D nemuzu se dockat :-P

25 Enervate Enervate | Web | 11. ledna 2008 v 20:31 | Reagovat

OMG Andysku, zlatí moje, tahle kapitolka je upe mega hafec krásná a boží! To s Lil a Jamesem - nádhera! A ta Carol - to je mrcha první třídy! Si vybíjí svoje komplexy, či co? Ale napsaný to máš fakt perfektně. :o)))

26 Wampirella Wampirella | Web | 31. ledna 2008 v 21:36 | Reagovat

Jůůů....to je pěkný...už jsem se bála že se s tou pipinou budou poberti bavit!

27 bláňa-áňa bláňa-áňa | 11. května 2008 v 20:39 | Reagovat

tak to je krásný!!skvěle píšeš!! a tohle je skvělá kapitola!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama