14. kapitola - Harpyje

11. prosince 2007 v 18:33 | by Anduel |  **Naděje umírá poslední**
Tak a je to tady... vkládám další kapitolku k Naději:) jako předem vám říkám, že je prakticky o ničem (Lůco to není podceňování, ale holý fakt:) ale ještě před všema mejma kecamy bych neskutečně moc ráda poděkovala těm, kteří mi komentují tento pokus o povídku, děláte mi neskutečnou radost! opravdu moc a moc velkou! proto bych tuhle kapitolku věnovala těmto mým čtenářkám, protože mě tím strašně moc povzbuzujete psát dál! no, nebudu zavádět žádné limity, protože si myslím, že bych už sem opak nemohla žádnou další přidat...ale opravdu moc a moc děkuju těm co komentují, těm ostatně jako pokaždé je věnovaná tahle kapitolka...tak hezké počtení a nečekaně prosím o komentáře...
Anduel

14. Harpyje

Znáte ten pocit, když si nejste ničím jistí? Ani sami sebou? Ano? Tak to byl můj psychopatický případ. Pokaždé když jsem Siriuse někde potkala, tak jsem dělala, že ho nevidím. Já vím, jsem paní odvážná. Ale opravdu jsem netušila, co bych mu měla říct.
Říkala jsem si, že až si to ujasním v hlavě já, tak to ujasním pak i v hlavě jemu. Bohužel, nějak jsem si sebou nevěděla rady… Seděla jsem s Lily v nebelvírské společenské místnosti a snažila jsem se aspoň něco vnímat z lektvarů, z kterých jsme měli příští den psát. Ale nějak se mi to nedařilo…i když pochybuju, že by to bylo mým duševním rozpoložením.
"Co ti je?" ptala se mě už po stý za hodinu Lily a nedělám si srandu, já to počítala.
"Kolikrát ti ještě budu muset říct, že nic?" ptala jsem se zase já už naštvaně.
"Tolikrát, dokud nepřipustíš, že ti něco je, a pak mi řekneš co…" vysvětlovala Lily.
"Tak to tu budeme hodně dlouho, protože mi NIC NENÍ!" zvýšila jsem už hlas.
"Vicky, ale Lily má pravdu," přidal se k ní můj velice inteligentní bratránek.
"A kolikrát to ještě budu muset říct tobě, než to tvůj chorej mozek pochopí?! Jsem v pohodě," otočila jsem se na Jamese.
"Ale,…" začali oba naráz. Nikdy jsem je neviděla v takovým souznění. Proč se všichni vždycky spiknou proti mně?
"Hele, vy dva. Radši ji pozvi na rande. Ty to přijmi a mně dejte pokoj. Si nějak divně notujete, takže teď vaše společné úsilí zaměřte na někoho jiného, ano? A teď mě omluvte, protože jste mi dokázali "zpříjemnit" už tak dost hroznej den," řekla jsem naštvaně oběma a zvedla jsme se. Lily se nervózně podívala na Jamese a potom na mě. Já už jsem ale nic víc neřekla a radši jsem se vydala pryč.
V poslední době jsem nevěděla víc věcí než obvykle. Teď jsem zrovna vůbec netušila, kam jdu…moje inteligence neznala mezí.
Zastavila jsem se u jednoho okna a sedla jsem si na zem. Koukala jsem se ven. Začínala být celkem kosa. Konec léta minul podzim a teď už končil i ten podzim. No, vlastně za chvíli měly být Vánoce. Vánoce, vůbec jsem nevnímala, že nějaké mají být…neměla jsem vánoční náladu. Ale měla jsem příjemné tušení, že Vánoce budu trávit na hradu, protože jsem odmítala jet k dědkovi.
Na začátku jsem si dala takový malý cíl dát Lily a Jamese dohromady, jsem netušila, že to bude taková fuška. Kdyby jen on nebyla takový idiot…
Pak se mě snaží přizabít Lucius se svou hippie družinou, prostě nádhera.
A pak můj největší problém. Sirius. Nevěděla jsem, co k němu cítím nebo jsem si to jen nechtěla připustit. Pořád jsem se koukala ven. Začínalo se zatahovat. Zase bouře. V poslední době jich bylo čím dál tím víc. Viděla jsem pár vyvrácených stromů V Zapovězeném lese. Dnes večer měli přibýt další. Já už ale blábolím kraviny. Snažila jsem si vybavit jeho úsměv. Bouřkové oči, což nebyl takový problém, když se zatahovalo… Dobře, řekla jsem si. Jdu najít Siriuse a vyřešit to. Už jsem se rozhodla. Koukla jsem se kolik je hodin. Ježíši! Už byl čas na večeři a já tu ještě dřepím.
Rychle jsem se vydala do Velké síně. Skoro všichni už seděli u těch obrovskejch stolů, na kterých mi ale chybělo jídlo. Co se děje? Rozhlídla jsem se po síni a pohledem jsem narazila na Siriuse. Opět jsme se rentgenovali a já neuhnula pohledem, on po mně vrhl nervózní úsměv. On byl nervózní?
Konečně jsem přestával litovat svého rozhodnutí, chtěla jsem si jít sednout k němu, ale viděla jsem, jak na mě mává Lily. A tak jsem se na něj taky usmála, ale vydala jsem se k Lily.
"Proč tu ještě není jídlo?" zněla moje první otázka. Lily se usmála. Ale já ji pohledem popoháněla, vždyť šlo o jídlo…v tomto ohledu žádné žerty neexistují.
"McGonagallová před chvílí přišla a řekla, že Brumbál bude chtít něco důležitého říct," vysvětlovala Lily.
"Ale vždyť to normálně nechává až po večeři," řekla jsem a s nadějí jsem se rozhlížela po stolu, jestli tam přece někde není nějaké jídlo. Lily už jen kroutila hlavou. Začala jsem netrpělivě vyhlížet Brumbála. Konečně jsem viděla, jak přišel ke stolu.
"Milí studenti, dnes nás čeká skvělá událost. Dvě další studentky přibudou do našich řad. Moc se omlouvám, že jsem pozdržel večeři. Ale myslím, že mají právo se první den aspoň trochu najíst, což by po večeři asi šlo opravdu těžko," řekl s úsměvem Brumbál. Já se tvářila zdrceně. Já mám hlad. Možná se mi to jen zdálo, ale chvíli jsem měla pocit, že se při té omluvě díval na mě.
Začala jsem vyhlížet ty dvě. Všichni si začali vzrušeně štěbetat, kdo to asi bude, proč nastupují až teď,…třeťáci vedle mě a Lily se o tom bavili tak živě, že jsem je musela okřiknout, že se to přece dozvědí…
"Buď v klidu, večeře se dočkáš," uklidňovala mě Lily, ale já se furt tvářila zkroušeně.
Pak konečně s nimi McGonagallová vstoupila do Velké síně. Nesly se jako královny, i když jedna z nich se nervózně rozhlížela okolo. Vypadalo to, že to s ní za chvíli sekne na zem.
Ta nervóznější měla tmavě hnědé vlasy po lopatky a hezky sestřižené. Měla na sobě černý hábit. Bylo mi jí celkem líto. Takhle přede všema a opravdu působila strašně nejistě…
Za to ta druhá opravdu ne. Vysoká, blonďatá a na pohled opravdu "milá". Tak tu jsem neměla moc chuť poznat, doufala jsem, že nepůjde do Nebelvíru. Oproti té první na sobě měla světle modrý hábit z velice jemné látky. Proč nedát na odiv, že má prachy že jo? Byla mi velice "sympatická".
"Takže první půjde Walterová Jessica," řekla svým přísným hlasem McGonagallová. Stolička s moudrým kloboukem už byla připravená, tak si tam ta holka jen sedla. Nemohlo jí být víc než mně a Lily. Vypadalo to, že klobouk nemusí moc dlouho přemýšlet. Pozná se to podle toho, že se mu nedělají tolik přehyby na látce.
"NEBELVÍR," vykřikl po chvilce. Děvče vesele vyskočilo a vydalo se k našemu stolu. Nečekaně si sedla ke mně a Lily.
"Ahoj, já jsem Jessica. Ale říkejte mi prosím Jess," řekla s obrovským úsměvem a já jako kdybych dostala příval pozitivní příval energie. Už jsem se chtěla představit, ale McGonagallová na mě vrhla pohled: školní trest. Jen jsem se na Jess usmála a díval jsem se, kam bude zařazena moje oblíbenkyně.
"A teď již Walterová Caroline," řekla opět svým optimistickým tónem McGonagalka. Nemohla jsem věřit svým uším. Ony to byly sestry?! Teď bylo naopak vidět, že klobouk přemýšlí usilovně…a pak to přišlo.
"HAVRASPÁR!" Zalil mě obrovský pocit úlevy, který mě měla za chvíli přejít. Objevilo se jídlo a já se do něj s chutí pustila.
"Jo a já jsem Vicky a tohle je Lily, moc nás těší," představila jsem nás obě.
"Jé, ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem tady. A že nejsem hlavě s tou…no říká si moje ségra, ale já jí tak neříkám…" řekla s hořkým úsměvem Jess. Byla mi opravdu moc sympatická…
"Doufám, že tady nemáte moc hezkých kluků," řekla jakoby jen tak Jess. Nechápavě jsme se na ní podívala.
"To ne kvůli mně. Ale kvůli ní…je to strašná harpyje a každého si chce uzmout pro sebe. Takhle přebrala přítele i mně, jen aby mi dokázala, že může…" Nevěřícně jsme se na ní podívala. Jess na můj nevěřícný pohled odpověděla jen přikýváním, že si opravdu nedělá srandu.
Koukla jsem se k havraspárskému stolu na Caroline. Bylo vidět, že se na někoho upřeně dívá, a tak jsem sledovala její pohled…
Na druhém konci tohoto spojení seděl usmívající se Sirius.
 


Anketa

Chvíle napětí...líbila se vám tahle kapitolka?

jooo, hrozně moc!:)
jo, ušla!
ha ha ha:((( vůbec

Komentáře

1 Melian Melian | Web | 11. prosince 2007 v 18:44 | Reagovat

Hahá! a jsem první! juchajdů! no kapitolka úžasaná! A doufám, že Sirius není takovej blb, aby s níněco měl.. Jen tak dál:P

2 KiVi KiVi | 11. prosince 2007 v 19:03 | Reagovat

huh bude ekšn!!!joooo:)

3 Polgara Polgara | Web | 11. prosince 2007 v 19:12 | Reagovat

Teda ty tvoje aktetky mě dostávají, samozřejmě že se mi ta kapitola líbila, kdyby ne, tak nečtu tu další, na kterou už netrpělivě čekám.

A mimochodem tu druhou šanci píšu společně s Makinou

4 Quistynka Quistynka | 11. prosince 2007 v 19:17 | Reagovat

Jéžiší, to je hustý, to ti teda povím!!Hej, tak to je dobrej nápad na povídku!! Ha, a jak je to zajímavý!! No prostě skvělý, těším se na další, protože jde do tuhýho!! Teda doufám, hádky mám na povídkách nejradši =o) Snad nejsem sama nebo jo?? =o)

5 Kaitlin Kaitlin | Web | 11. prosince 2007 v 19:31 | Reagovat

teda, tak tohle je fakt super kapitola..jen doufám, že to Sirius nějak nepokazí a že se nedá dohromady s tou husou...To by mě fakt mrzelo

6 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 11. prosince 2007 v 20:24 | Reagovat

Ta jedna mrcha..ať dá od Siriuse pracky pryč...tss...co si vlastně myslí...ale jinak musím říct že mě pobavila hláška....podívala se na mě pohledem: školní trest....to bylo fakt dobré....jinak celkově se mi ta kapča líbila....fakt..jen tak dál...a hlavně rychle...:D:D:D:D:D:D

7 Ewilan Ewilan | Web | 11. prosince 2007 v 20:46 | Reagovat

UIIIIIIIII:-D skvela kapitolka, Anduelko:-)) nevadi ti to osloveni???:-)) ale tahle kapitola proste nema chybu a je nadherna, uchvatna, bombasticka, magicka:-)) a navic tahle hlaska me dostala: Hele, vy dva. Radši ji pozvi na rande. Ty to přijmi a mně dejte pokoj.

jak sladka ironie:-D

jinak ten napadik s tema novyma studentkama je skvelej. ta havrasparska je mi uz takhle neprijemna..brrr...jinak aaa, tady se nekdo zamiloval do siriho? a kdo by ne, ze ano?:-D sladousek, malinkeeej:-D a opovaz se je dat dohromady...myslim siriho a tu caroline...chudak, ten by to zase chytnul:-D

naaadherna a prekraaaaaaaaaaaasna kapitolka:-)

8 Ergien Ergien | Web | 11. prosince 2007 v 21:14 | Reagovat

:D tak to jsem nečekala :D 2 nové postavy, co se z nich asi vyklube ;)

9 pantherka pantherka | Web | 11. prosince 2007 v 22:17 | Reagovat

já si asi fakt du hodit mašli :))) Vidíš, jak sem od klokanů pokročila...já nemůžu , fakt...píšš čím dálk tím úžasněji a nesnaž se mi to vymlouvat!!! *vražedný pohled hodný uskutečnění*...když se podíváš kolem sebe, řekne ti to víc lidí, jak tak koukám, podívej se na návštěvnost, kdyby ti to náhodou ještě nedošlo :))))) Ech...ty ses už do toho novýho kvadrantu dostala řekla bych a máš to oprávněný :))) Ateď ke kapitole...sleduješ jak mi to trvalo? :)))

no takže překvapivě *chvilka napětí*, *dlouhá chvilka napětí*, nádherááááááááááááááááááááá" Stejně nechápu, rptoč sem ty ankety dáváš, když stejnak všichni hlasujou pro první možnost :DDD, no a zase!!!! Super hlášky, super okamžiky a jak to dokážeš tak náááádheeeerněěěěěěěěěěěěě spojit!!! Já se rozteču normálně. LED!!!!LED!!!!!!!!!Doprčic kde to vězí!!! Ze mě tady zbyde jen mokrá skvrna!!! neřikám, že by to byla škoda, ale...přece jen bych se chtěla dožít dalších kapitol :P Jo a Caroline a jess, začíná se to pěkně rozjíždět a myslim, že ta fiflena z Havraspáru Vicky ještě pořádně protrápí a Siri? Doufám, že zůstane věrnej hlavní hrdince :))) To bych asi chtěla moc že??? Romantika nadevš...Fňuk, já už kecám kraviny. Vidí, kam to se mnou dotáhneš???? Asi sem to kapku přehnala tak promiŇ :p a ahoooj, doufám, že se zejtra uvidíme :P JKlidně přijď k nám do třídy, kdyby se ti chtělo!!! A ahooooj a nezapomeň DAL-ŠÍ KA-PI-TO-LA!!!

10 pantherka pantherka | Web | 11. prosince 2007 v 22:18 | Reagovat

asi sem to kapku přepískla :D

11 Andueli Andueli | Web | 11. prosince 2007 v 22:59 | Reagovat

já víc než jen děkuji všem...jééééé, dííííky moooc:))))))

já absolutně se tu za compem tlemim jak idiot-jako jak jinak že?:) no nic...

Melian: seš moje zlatíčko

KiVi: heh, pokusím se:-)))

Polgara: jsem ráda a doufám, že si přečteš i tu další...a moc děkuuuju:) a k těm anketám-jsou tamz jedinýho prostýho důvodu...abych věděla kolik lidí to čte, protože ne všichni napíšou tak krásné komntáře jako vy a já jak začínám, tak netuším vlastně kolik lidí to čte...

Quistynka: nejsi určitě sama, mně se taky líbí:-) a mooc děkuju

Kaitlin: nech se překvapit a děkuuuju:)))

Lucíííku:myslím, že to shrne :-)))))))) a teď něco originálního...děěěěěkuju:)

Ewilan: samozřejmě, že mi to nevadí:))) mně dostal ten tvůj komentář! moc a moc a moc děkuju, si zlatíčko:)

Ergien: já to taky nečekala, dokud mě to dneska nenapadlo:-)

a pantherko: pochybuji, že jde vyjádřit, jakou si mi udělala radost...já prostě...já nemám slov a culim se tu, fakt ti strašně moc děkuju, strašně moc:) a vůbec nekecáš kraviny a taky se nech překvapit:)

jééé, takže ještě jednou všem moc a moc děkuju:-*

12 rose rose | E-mail | Web | 12. prosince 2007 v 18:13 | Reagovat

fakt je to supeeeeeeeeeeeeeeer :D pokracuj rychle plosííím plosííím :D

13 Jennys Jennys | Web | 12. prosince 2007 v 18:51 | Reagovat

Wouw luxérní povídka, tak to jsem zvědavá jak to bude dál, moccccc super, šup šup šup dalšíííí už se nemužu dočkáááttt :o))

14 Adrianne Adrianne | Web | 12. prosince 2007 v 19:03 | Reagovat

Páni... Anduel... no já čučím :) Fakt krásná kapča... A ta blonďatá kravka mě začíná štvát :( A to ještě přitom nic neudělala!!!! No, cítím to na pěknou zápletku., Pochybuju, že by Sirius byl jen tak věrnej :D No, ale kapča je krásná, a já se fakt strááááášně moc těším na další :)

15 Melian Melian | Web | 12. prosince 2007 v 20:25 | Reagovat

Pantherka: teda.. tak krátkej komentář.. Měla by ses stydět- příště se laskavě rozepiš!!! Neboo.. :D

Anduel: není zač, není zač.. Zlatíčko jsi tu ty, ale už rychle přidej porkáčko, ju?!

16 barbora barbora | 12. prosince 2007 v 20:51 | Reagovat

perfektneeeeeeeeee:D uplne super kapitola:D

17 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 12. prosince 2007 v 22:52 | Reagovat

jestli je dáš s Caroline dohromady tak tě zabiju!!!!!!!!!!!! a makej s další kapčou.. :o)

18 Jenny Jenny | Web | 13. prosince 2007 v 8:11 | Reagovat

Tak to bylo skvělý!! Tvoji new kapitolu jsem si chtěla přečíst už včera, jenže se mi nezobrazovala=( Takže!! úplně skvělý Malfoy a jeho hippie parta, no tak u toho jsem nemohla=D Píšeš prostě skvěle, čtově, vtipně, poutavě...ou, vypadá to, že má Vicky konkurenci...Nemůžu se dočkat další kapitoly!! Takže..jestli mě nechceš mít na svědomí, tak napiš další kapitolu pls co nejdřív=) Ale vážně!!=D

19 Stania Stania | Web | 13. prosince 2007 v 15:39 | Reagovat

Áááá já jsem ostuda...já zapomněla na komentář...hned to jdu spravit! :o) Byla to naprosto úžasná kapitolka a opovaž se ještě jednou říct, že to je o ničem :oP, protože ti skončí moje skleněná koule na hlavě :oD Co jinak říct? Myslím, že to bude ještě hodně zajímavé...honem další :o)

20 Rochelle Rochelle | 13. prosince 2007 v 17:07 | Reagovat

rychle dalšíííííí

21 abbina abbina | Web | 13. prosince 2007 v 23:02 | Reagovat

sakra sakra....upřímně: mě ta havraspárkská taky neni dvakrát sympatická...ale věřim, že si s ní vicky poradí a hlavně že Sirius neudělá nějakou blbost....achjo, už teď místo vicky žárlim:))

22 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 30. prosince 2007 v 14:27 | Reagovat

:) Ta mrcha... to chci vážně vidět, jestli ho dostane...

23 Enervate Enervate | Web | 11. ledna 2008 v 20:12 | Reagovat

Luxusní!!! Ehm ... neulítne Siri s tou blonckou, že ne? :o)))No, to se asi dočtu v dalších kapitolách, takže du na ně! :o)) Tahle kapča je boží! :o)

24 Wampirella Wampirella | Web | 31. ledna 2008 v 21:26 | Reagovat

Né!! Hlavně at ta harpie nemá něco se Siriusem!!!!!!!!

25 bláňa-áňa bláňa-áňa | 11. května 2008 v 20:17 | Reagovat

tak to je hzustý!!

26 kája kája | 12. července 2008 v 11:54 | Reagovat

je to mo--------c hezký, já se shodou okolností jmenuju Karolína teda v angličtině Caroline!):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama